NULL

Pakiet serwisowy

obsługa klientów biznesowych

Chcąc zapewnić Naszym Klientom kompleksową obsługę, oferujemy usługi serwisowe, na które składają się przeglądy techniczne, mające na celu zapewnienie długiego i bezawaryjnego działania Waszego ulubionego ekspresu do kawy.

Nasza usługa skierowana jest do Klientów, dla których najistotniejszym jest możliwość delektowania się przepyszną kawą i którzy nie chcą marnować swojego czasu, jak również czasu swoich pracowników na serwisowanie ekspresu do kawy z którego korzystają.

Profesjonalna usługa serwisowa, wykonywana regularnie przez Naszych specjalistów, pozwala uniknąć sytuacji, w których Wasz sprzęt kawowy odmówi posłuszeństwa w najmniej spodziewanym momencie.

service

Door to door

professional

Expertise

hotlines

Service

replacement

Coffee maker

maintenance

Repair

We invite you

To cooperation

Serwis

zanim zadzwonisz

Sprzęty bezawaryjne nie istnieją. …a ponieważ awariom ulegają urządzenia, które są często i intensywnie użytkowane, jednym z takich właśnie urządzeń jest ekspres do kawy i nie ważne czy jest jednym z najdroższych, czy też jednym z tych najbardziej cenionych na rynku.

Chcąc wesprzeć Naszych klientów nawet w tych najmniej przyjemnych chwilach, Nasi serwisanci wyszczególnili kilka najczęstszych usterek, z którymi chcieliśmy się z Wami podzielić.

Pamiętajmy, że regularna konserwacja i serwisowanie ekspresu wpływa na smak kawy!

Zbyt rzadko wykonywany proces odkamieniania

Wysoka zawartość poszczególnych minerałów, powoduje powstawanie kamienia w wodzie, który odkłada się w obiegu wodnym każdego ekspresu. Ponieważ automatyczne ekspresy do kawy posiadają specjalną funkcję, same informują Nas kiedy zachodzi potrzeba odkamieniania. Jeżeli już pojawi się tego typu komunikat, serwis musi zostać przeprowadzony jak najszybciej. Pamiętajmy, aby do odkamieniania, używać tylko i wyłącznie środków rekomendowanych przez producenta. Warto wspomnieć również o tym, że w automatycznych ekspresach do kawy zaleca się stosowanie wody z kranu lub też z dzbanka filtrującego. Kategorycznie zabrania się używania wody mineralnej lub też z dystrybutora.

Problem z blokiem zaparzającym

Blok zaparzający to jeden z najważniejszych elementów ekspresu do kawy. Regularna konserwacja, sprowadza się do demontażu jednostki zaparzającej, a następnie do przemycia letnią wodą, bez detergentów i usunięcia resztek zmielonej kawy. Aby zapewnić płynne poruszanie się części mechanicznych bloku, należy regularnie smarować je dedykowanym smarem, odpornym na wysokie temperatury. Jeżeli tego typu konserwacja nie będzie wykonywana, blok będzie się zacinać oraz blokować. Warto wspomnieć o tym, że blok zaparzający jest bardzo skomplikowanym układem mechanicznym. Brak regularnego czyszczenia pociągnie za sobą wysokie koszta naprawy, które będą mogły zostać przeprowadzone, tylko i wyłącznie przez autoryzowany punkt serwisowy.

Uszkodzony młynek do kawy

Skutkami niewłaściwego użytkowania młynka mogą być zapchanie albo zalanie wodą. Symptomy zalanego młynka będą różne, w zależności od modelu ekspresu do kawy. Może to być odgłos działającego silnika młynka przy jednoczesnym braku mielenia kawy, lub brak jakiegokolwiek odzewu urządzenia podczas próby zrobienia kawy. Przyczynami zalania młynka zwykle są nieostrożność użytkownika podczas uzupełniania zbiornika wodą. Młynek może również zostać uszkodzony, jeżeli używamy kaw smakowych z dodatkiem olejków aromatycznych. Zawierają one cukry, które pod wpływem temperatury osadzają się na żarnach młynka, przyczyniając się w ten sposób do jego zapchania i unieruchomienia. W takiej sytuacji najlepiej jest skontaktować się z serwisem, który szybko i skutecznie zlikwiduje usterkę.

Problem ze spienianiem mleka

Większość automatycznych ekspresów do kawy umożliwia przyrządzanie kaw mlecznych takich jak: latte macchiato, cappuccino, czy też flat white. Funkcją, która odpowiada za przyrządzanie tego typu kaw, jest system spieniania mleka. Jednakże, aby móc cieszyć się delikatną mleczną pianką, trzeba o niego regularnie dbać. Za jego właściwe działanie odpowiada program do czyszczenia systemu mlecznego. Umożliwia on czyszczenie ekspresu po zrobieniu każdej kawy mlecznej. Pamiętajmy, że raz w tygodniu należy dokładnie umyć w letniej wodzie wszystkie elementy "spieniacza". Do szczegółowego czyszczenia obiegu mlecznego należy używać specjalnych środków, które zapewnią higienę oraz skutecznie usuną resztki zaschniętego mleka. Tylko w ten sposób czyszczony "spieniacz" pozwoli nam rozkoszować się smakiem ulubionej kawy.

Do góry